Manav Tablası Fiyatları diğer manav reyonlarına nazaran daha çok tercih edilme durumu vardır. manav tezgahı yapımı görünüş itibariyle ve malzemesinin kalitesi ile müşteriler tarafından, üretim kolaylığı ve maliyet açısından oldukça elverişli olmasından dolayı ise de üretici firmaların tercihen üzerinde durduğu bir üründür.

Manav Tablası Fiyatları görünüşündeki  organiklik, sadelik ve aynı zamanda her ortama olan uyumundan ötürü müşteriler tarafından oldukça beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

Ahşap manav reyonu bulunduğu markete veya mağazaya katacak olduğu doğallık esintisi, mağaza veya market içerisindeki müşterilerin ilgisini çekecek ve bu reyonlardan alışveriş yapma isteğini müşterilerde artıracaktır. Psikolojik olarak etken bir malzeme olan ahşap, bakım kolaylığı sebebiyle de tercih edilmektedir. Manav Tablası Fiyatları kaba ahşaptan yapılan ürünler, eğer gerekli korumaya sahip değillerse, çürüme, nemlenme ya da kurtlanma eğilim gösterebilirler. Manav tezgahı yapımı hakkında daha fazlasını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Manav Tezgahı Yapımı

Bu yüzden, ahşap manav reyonlarının kaplanması veya başka bir teknoloji kullanılarak korunma altına alınması gerekmektedir. Aksi takdirde ürün zarar görebilir ve müşteri için oldukça maliyet çıkarabilir.

Ahşap manav reyonu tercihen diğer manav reyonlarının önde olması, içerisine koyulan gıdalar ile ahşabın uyum göstermesi, sebze ve meyveler ile arasında biyolojik bir alışverişin olmaması, aynı zamanda nemlendirici sisteme sahip manav tezgahı yapımı; ahşabın sistem tarafından oluşturulan nemi tutarak devir daim etmesi, böylece meyve ve sebzelerin daima nemli kalması, ahşap manav reyonlarının bir avantajıdır.

Ancak, sistem tarafından fazla nemin verilmesi, ahşap için tehlikeli olabileceğinden dolayı, nemlendirme sistemlerinin her zaman kontrol edilmesi ve ortama fazla nem vermediğinden emin olunması gerekmektedir.

Manav Tablası Fiyatları

Strüktür olarak ahşap manav reyonlarında, sert karakteristiğe sahip ağaçlar tercih edilebilir, ya da ekonomik farklılıklar yaratmak amacıyla strüktür oluşturulurken ahşap yerine metal tercih edilebilir. Ahşap ve metal birbirine uyumlu iki malzemedir ve aralarında bir bağ kurulması oldukça kolaydır. Ürünün iskeleti olarak metal tercih edilecekse, geri kalan diğer noktalar için ahşap seçilebilir, ürünün ana karkası ahşap iken, raflar ve plakalar metal saclardan olabilir.

Kullanılan ahşabın rengine göre metal sacının boyanması, veya saca ahşap benzeri form uygulamak, manav reyonunun estetik olarak farklı bir noktada olmasına da olanak sağlayacaktır.

Manav Tablası Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Manav Tablası Fiyatları, müşterilerin beğenisini kazanabilir ve marketiniz için oldukça başarılı bir reyon haline gelebilir. Marketiniz ile uyum sağlayacak bir reyon seçmek bir hayli zor olabilir. Birçok çeşit içerisinden sizin için en doğru seçim elbette marketinizin iç veya dış görünüşüne uyum sağlayacak bir manav reyonudur. Kafanızda canlandırarak, renginin, boyutunun ve kullanıldığı ahşabın özelliklerinin kullanım aşamasında nasıl olduğunu düşünerek, küçük bir simülasyon yapmalısınız.

Manav Tablası Fiyatları bakımı kolay olmamakla beraber, belirli günler içinde temizliği yapılmalıdır. Özellikle metal ile birlikte kullanılan ahşap manav reyonlarında, eğer metalin bir kısmı hasar gördüyse, sulama sonrasında o alan iyice kurulanmalı ve tam kuru

Manav Tezgahı Yapımı manav tablası fiyatları
Ürünleriniz için doğru Manav Tezgahı seçmelisiniz.

olduğundan emin olunmalıdır.

Manav tezgahı yapımı ve manav tablası fiyatları hakkında bir diğer konu ise, kurumayan bölgedeki oksitlenme (paslanma) ahşap tarafından nemli iken emilebilir ve ahşabın içerisine işleyerek zamanla kötü koku ortaya çıkarabilir. Bunu önlemenin yolu daha önce de belirttiğimiz gibi, hasarlı metalin bulunduğu alanı ilk önce kurutmak, ya da daha iyisi, hasarlı bölgeyi değiştirmektir. Ürünü satış sonrası takip etmek, üretici firmanın sorumluluğundadır.

Ahşap manav reyonlarının kaplama bulundurması, ahşabı dış etmenlere (çizilme, sıcaklık vb.) karşı koruma görevini üstlenmesi içindir. Herhangi bir sebeple bu kaplamanın sökülmesi, tahribata uğraması veya kaplamanın tahriş olması, ahşabı daha fazla koruma görevini ortadan kaldırır ve ahşap için sorun yaratır. Kaplamanın hasarlı olması halinde üretici firma ile iletişime geçilip, kaplamanın yenilenmesini talep etmeli ve kaplamanın daha fazla zarar görmesini engellemek önemlidir.

Manav Tezgahı Yapımı

Manav Tezgahı Yapımı bulunan metal parçalara haddinden fazla yükleme yapılmamalıdır. Metal parçaların (raf, plakalar, karkas vb.) belirli bir esneme payı vardır ve bu pay aşılırsa, etrafındaki diğer metal parçalara ve aynı zamanda ahşaba da zarar verebilir.

Manav Tezgahı Yapımı manav tablası fiyatlarıManav tablası fiyatları; ahşaba verilecek zararın geri dönüşü olmayabilir ve ahşabın yırtılmaya uğraması, şeklinin deforme olması, manav reyonu üzerinde estetiği bozar ve eğer hasar yeteri kadar büyük ise, reyona ürün yerleştirmek, reyonun temizliğini yapmak veya reyonun yerini değiştirmek, gittikçe zorlaşabilir. Parçalar arasında belirlenen yük kuralı, üretici firma tarafından belirlenmiş olmalı, bunun da reyonu satın alan müşteriye de iletilmesi gerekmektedir.

Manav Tezgahı Yapımı ve Avantajları

Ahşap manav reyonuna farklı perspektiflerden bakıldığında, avantaj ve dezavantajlarını görmek mümkündür. Bu manav reyonlarının avantajlarını sayacak olursak;

  • Üretimi kolay ve maliyeti azdır.
  • Sökülüp takılması kolaydır.
  • Estetiktir, diğer malzemelerle rahatlıkla uyum içerisine girer.
  • Çeşitli türleri mevcuttur.

Manav tezgahı yapımı Ahşabın avantajının yanı sıra, diğer manav reyonlarına kıyasla dezavantajları da bulunmaktadır:

  • Manav tezgahı yapımı; bakımı zordur.
  • Darbe alması söz konusu olduğunda, düzeltilmesi oldukça zordur.
  • Nem kapmaması gerekir.
  • Biyolojik faktörlere karşı koruma altına alınmalıdır.

Manav tablası fiyatları hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Manav Reyonu Çeşitleri başlıklı makalemizde manav reyonu çeşitleri, manav reyonu dizilimi ve market ekipmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

(Email adresiniz yayınlanmayacaktır)

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*